א א

טיפים לניחוח טוב ונעים לאורך כל היום

ריח נעים הוא המפתח להרגשה טובה. אך מה אפשר לעשות בכדי לשמור על ניחוח נעים ומפתה מהרגע שאת יוצאת מהבית ועד שאת חוזרת אליו כך שתרגישי כל היום כאילו הרגע יצאת מהמקלחת?

אם גם את מחפשת את הדרך שבזכותה תריחי מצוין גם שעות רבות אחרי שיצאת רעננה וריחנית מהבית – הגעת למקום הנכון. הנה כמה רעיונות שיעזרו לכן להשיג את האפקט של הרעננות, הניקיון והניחוח הנעים, גם שעות אחרי שיצאת מהבית.


תורת הבגדים

זה אולי נראה מובן מאליו, אבל מסתבר שזה לא. כדי להשיג ניחוח רענן מרגע היציאה מהבית ועד החזרה אליו, יש להתחיל את היום בבחירת בגדים נקיים בלבד. אגב, חשוב לשים לב: בגדים נקיים הם אינם בגדים שנלבשו פעם אחת או יותר ונראים נקיים, אלא בגדים נקיים לחלוטין, אחרי כביסה וייבוש.
בכל הנוגע לבחירת בגדים, תמיד כדאי לך להעדיף בגדים מבדים נושמים, כמו כותנה, שעדיפים על פני בדים סינתטיים אשר מגבירים הזעה.


שימי לב לנעליים
כדאי לבחור בנעליים שמשאירות מרווח קל בין הנעל לעור כף הרגל (עם או בלי גרביים). נעליים צמודות מדי לעור כף הרגל גורמים להזעה מוגברת ובהתאם – להפצת ריח לא נעים. הימנעי מכך.

 

נא להרגיע
האם ידעת שכאשר את לחוצה, עצבנית או כועסת – הגוף מייצר זיעה באופן מוגבר ובהתאם לכך הריח הטוב שיצאת איתו מהבית מתקלקל? עכשיו את יודעת ויש לך עוד סיבה לעבור את יום העבודה רגועה ונינוחה ככל האפשר.

 

שתיה: מים והרבה
עוד משהו שאת צריכה לעשות בכדי לשמר את התחושה הרעננה והנעימה איתה יצאת מהבית, הוא לשתות הרבה מים. לא קפה, לא משקאות מוגזים או ממותקים – פשוט מים. כלומר, את יכולה לשתות גם קפה וקולה, אבל בנוסף אליהם, לשתות לפחות 2-3 ליטר מים ביום. למה מים? כי המים מנקים מהגוף את כל הרעלים שגורמים להזעה מוגברת. ככל שהגוף יהיה מוצף במים נקיים, כך הסיכוי להזעה קטן יותר.

 

מה כדאי לאכול
אז אחרי שהבנו מה כדאי לשתות (מים, כמובן) כדאי לדעת שגם לאוכל יש השפעה מכרעת על כמות הזיעה שמשפיעה על הריח הטוב איתו יצאת מהבית בבוקר ואיתו תסתובבי עד סוף היום.
כדאי לבחור בפריטי מזון כמו ירקות, אורז, קטניות ופירות אשר ידועים ביכולתם להשיג אפקט קירור לגוף שימנע הזעה מוגברת.
עם זאת, יש לדעת שמזונות חריפים ומטוגנים מחממים את הגוף ומגבירים הזעה ועל כן כדאי להימנע מהם ככל האפשר. כדאי גם להימנע מתבלינים חזקים בדגש על שום, כורכום, כמון וכדומה שגם הם ידועים כמעודדי הזעה.

 

מקלחת: בבוקר
ואיך אפשר בלי: מקלחת! אין כמו גוף נקי אחרי מקלחת טובה וכשהגוף נקי – גם ההרגשה טובה, אז בכלל כדאי לך.
את המקלחת התחילי בתחליב רחצה מרענן ומועשר בלחות, המנקה את הלכלוך שהצטבר ומרענן את העור. לאחר המקלחת – דאודורנט כמובן. כדי לשמור על תחושת הרעננות של המקלחת שתחזיק מעמד לאורך כל היום, כדאי לבחור בדאודורנט מסדרת קרמה (ספריי, רול און או סטיק) עם ניחוח תואם לתחליב הרחצה בו השתמשת במקלחת, למשל, בניחוחות האהובים כמו מאסק ופרח המים.