א א

העניקי‏ ‏לעורך‏ ‏חיים‏ ‏ולחות‏ ‏גם‏ ‏בחורף

את שומרת על לחות עורך כל השנה, אך בחורף את נדרשת ליותר מאמץ בגלל מזג האוויר הקר.

בכתבה שלפניך תגלי מהם הגורמים לירידה בלחות העור דווקא בחורף, ומהן הדרכים לשמור ולטפח את העור בעונה זו.

 

 מהם הסימנים לעור חסר לחות?

תופעת היובש לא פוגעת רק ביופיו של העור, אלא גם בבריאותו. כשהעור חסר לחות - קצב התחדשות התאים איטי יותר, מנגנון ההגנה הטבעי נפגע ולכן העור חדיר יותר לזיהומים ועלול לפתח רגישות ואדמומיות. העור הוא המגן העיקרי של הגוף מפני פגיעות חיצוניות, וכשהוא פגוע - כל הגוף חשוף ופגיע יותר. בהיעדר לחות - מרקם העור הופך מחוספס וגס, רגיש למגע, מגרד ומתוח. עור מיובש נראה אפור ודהוי, קמטים נוצרים מהר יותר ומעמיקים מהר יותר. 

 

תפקיד המים בהגנה על העור

 

גוף האדם מכיל כ 60%- מים. שכבת העור, שהיא האיבר הגדול ביותר בגוף, צורכת חלק ניכר מן המים האלה. הנוזלים ממלאים תפקיד מרכזי ביכולת ההגנה של העור על הגוף – בשמירה על טמפרטורת הגוף, כמוליך של חומרי הזנה משכבות העור העמוקות אל השכבה העליונה ובתהליך חלוקת התאים ויצירת חדשים. הנוזלים מגנים על התאים מפני נזקי קרינה וזיהום ומהווים מרכיב המקשר בין השכבות השומניות בעור.

 

"בהיעדר לחות - מרקם העור הופך מחוספס וגס, רגיש למגע, מגרד ומתוח. עור מיובש נראה אפור ודהוי , קמטים נוצרים מהר יותר ומעמיקים מהר יותר."

 

מה הגורם לחוסר לחות בעור דווקא בחורף?

 

העור שלנו משמש כאחד האיברים המרכזיים בגוף, בוויסות הלחות ותכולת המים בו. בקיץ, הגוף מקרר את עצמו על ידי הזיעה הנפלטת לאוויר. כמות המים המתנדפת דרך העור גבוהה במיוחד, אך רמת הלחות הגבוהה באוויר יוצרת מעין שכבה מיקרוסקופית המאפשרת לעור לספוח מים מהסביבה ולהחזיר לעצמו חלק מהמים שאבדו. לעומת זאת, בימי החורף, כשהאוויר יבש, הגוף ממשיך לאבד מים כלפי חוץ, אך יכולתו להחזיר אותם מהלחות בסביבה - קטנה בהרבה. 

 

הפתרון – שימוש יומיומי בתכשירים עשירים בלחות

 

בימי החורף, כאשר רמת הלחות באוויר נמוכה, העור זקוק למקור לחות קבוע נוסף. לכן, חשוב להקפיד על מריחה קבועה, בוקר וערב, של קרם לחות עשיר במרכיבי לחות פעילים, כדי למנוע היווצרות תהליכי יובש בעור.

במיוחד לשם כך פיתחה קרמה את "קרם גוף לחות מוגברת" המכיל מרכיבי לחות פעילים ועשירים.

מרכיבים אלה יעזרו לך לשמור את  עורך בריא, רך ונעים למגע למשך כל ימי השנה.

 

"בימי החורף, כאשר רמת הלחות באוויר נמוכה, העור זקוק למקור לחות קבוע נוסף."

 

במיוחד בשבילך, ובמיוחד עם תחילת העונה הקרה - "קרם גוף לחות מוגברת" של קרמה, יעזור לך ולעור שלך לעבור את החורף בשלום, בבריאות ובתחושה טובה יותר!