א א

5 פעולות לשמירה על עור נעים בחורף

העור שלך לא חייב להיות יבש בחורף.

5 פעולות פשוטות שכל אחת יכולה לעשות ובאמצעותן להשיג עור בריא, חיוני, חלק ונעים למגע גם בעונה הקרה

החל מהימים הראשונים של החורף, כשהטמפרטורות יורדות והלחות באוויר הופכת לדלילה,

עור הגוף מתחיל לאותת על סימני מצוקה. העור מתייבש מאוד וזוהי תופעה שגורמת לאי נוחות רבה. מצד אחד, העור מחוספס למגע ובשל כך עלול לפתח רגישויות שונות ואפילו גירוד מציק.

בנוסף לכך, העור בעל מראה בלתי אחיד, עם נטייה לאדמומיות וסדקים. מדובר בכל מה שאתן לא רוצות בשום יום בשנה ובטח לא בעונה הקרה. אז מה עושים? 5 פעולות שאפשר להתחיל לעשות ממש עכשיו, לפניכן:

 

מחליפים בגדים

 

מוותרים על בגדים מבדים סינטטיים ובמקומם מעדיפים בגדים עשויים מ-100% כותנה או בדים 'נושמים'. בנוסף, מוותרים על בגדים צמודים לגוף, בגלל שאלה גורמים לחיכוך של הבדים בשכבת העור העליונה, מה שמביא ליצירת  גירוי והגברת הרגישות.

 

מתקלחים בזהירות

 

בחורף יש נטייה להתקלח במים רותחים, ולעשות אמבטיות מהבילות. אז נכון, זה כיף אדיר, אבל יש לו מחיר. מים בטמפרטורה גבוהה, גורמים לעור להתייבש במהירות, בדיוק מה שאת לא רוצה בחורף.

 

בנוסף, יש לבחור בתכשירי רחצה עתירי לחות, ועדיף תחליבי רחצה המכילים אחוזים גבוהים של מרכיבי לחות שמזינים היטב את העור.

 

אחרי כל רחצה, יש להשלים את פעולת הרחצה במריחה של קרם גוף עשיר בלחות, בכדי שהוא יהווה שכבת הגנה לעור הגוף.

 

מגדילים את כמות המים

 

בחורף יש נטייה לשתות פחות וזוהי טעות. אמנם, אנחנו פחות צמאים אבל זוהי אשליה.

הגוף בכלל ועור הגוף בפרט זקוקים לכמות נדיבה של מים בכדי להתמודד עם היובש המוגבר באוויר, בחוץ ובחדרים שבהם מפעילים מזגנים ותנורי חימום. תנורי חימום ומזגנים מאייידים עוד יותר את הלחות הטבעית ולפיכך מייבשים אף יותר את שכבת העור העליונה.

 

יש להקפיד על שתייה מרובה של לפחות 10 כוסות ביום. סיימתם לקרוא את הפסקה הזאת? קדימה, מזגו לעצמכם כוס מים ושתו לרוויה!

 

מאמצים פילינג

 

בכדי להגביר את היעילות של ספיגת המים מהאוויר ובנוסף לסייע לכל תכשיר שמורחים על העור להיספג באופן המיטבי ביותר, כדאי לעשות פילינג עדין לעור, לפחות אחת לשבוע. הפילינג מסייע להסיר את שכבת תאי העור המתים שסיימה את תפקידה ולהשאיר שכבת עור בריאה וחלקה שמוכנה לקבל כל תכשיר הזנה איכותי שנמרח עליה.

 

בוחרים קרם גוף עם לחות מוגברת

 

אחרי ששתינו והרווינו את הגוף, אחרי שעשינו פילינג והכנו את עור הגוף למריחה של קרם גוף איכותי, כעת נותר לבחור ולמרוח את "קרם גוף לחות מוגברת של קרמה" ורצוי לעשות זאת מספר פעמים ביום ובכל אופן, לפחות פעמיים ביום. בבוקר למרוח בעיקר את חלקי העור החשופים לאוויר, פעולה שתעזור לעור להתגונן מפני האוויר הקר, שחשוף גם ככה לנזקי קרינת השמש וזיהום סביבתי.

 

בלילה, גם חשוב למרוח את העור, ורצוי, לפני השינה. במהלך הלילה בכלל ובמהלך השינה בפרט, כל מאמצי העור מוקדשים לשיקום עצמי ולתיקון נזקי העור. מריחה של העור בקרם גוף עם לחות מוגברת תסייע לעור בתהליך זה, תגרום לקרם להיספג באופן הטוב ביותר ובבוקר תראי את התוצאות: עור מוזן ועתיר בלחות, חלק ונעים למגע.