א א

עור יבש? לא בחורף הזה!

החורף כבר כאן. עונה הזו שבה הכל מסביב רטוב מהגשם, אבל העור שלנו, הוא דווקא צועק "הצילו!" מרוב יובש...
המקלחת היומית היא המקום שבו אנחנו מטפחות ומפנקות את הגוף. כאן אנחנו יכולות לעשות את ההבדל, ולהפוך את החורף לתקופה מדהימה של רכות, פוך וליטופים נעימים ... בדיוק כמו שחורף אמור להיות.

קחי רגע לעצמך והביטי במבט קרוב ובוחן על עור הגוף שלך – עונת הקיץ השאירה חותם שזוף ויפה, אבל מבט מקרוב יגלה לך שהחורף כבר כאן. סימני יובש בשוקי הרגלים, בידיים וסביב המרפקים. עוד רגע תתלווה למראה העור היבש גם תחושת העיקצוץ ואי הנוחות. סימנים נוספים יעידו שהעור שלך צמא ללחות עשירה ומזינה בעונת החורף הקרה והיבשה.

 

בעונת החורף אנחנו מתקלחות במים חמים יותר, טובלות יותר באמבט חם ומסתובבות בחדרים מחוממים. זה נעים ומפנק, אבל גורם לעור לאבד המון מהלחות טבעית. אובדן הלחות והטמפרטורה הגבוהה של המים מעצימים את הנזק שנגרם לעור בגלל היובש. הוא הופך רגיש יותר, אדמומי, אינו מייצר די סבום (מעטפת הגנה של השומן הטבעי) ולכן גם חשוף יותר לאלרגיות ורגישות. כל מקלחת חמה מחריפה את היובש בעור ויוצרת מתח וחוסר נוחות, לכן השלב הראשון בטיפוח היומיומי הוא ליצור שגרת ניקוי שמזינה את העור בלחות תוך כדי ניקוי עדין.

 

השלב הראשון
ניקוי עדין שאינו מעודד יובש ומזין בלחות

קרם הרחצה "לחות מוגברת" של קרמה, עשיר יותר מכל תחליב רחצה רגיל. הוא מכיל מרכיבים כמו חמאת שיאה, וויטמינים ושמנים מזינים. שלא כמו תחליב רגיל הוא פועל פעולה כפולה: הקרם מנקה בעדינות וחמאת השיאה מרככת, מרגיעה עור יבש ויוצרת מעטפת לחות שמגינה על העור. קרם הרחצה יוצר תחושה מרגיעה תוך כדי הסיבון, נשטף בקלות ומותיר את העור לח במיוחד, רך, קטיפתי ונעים למגע. עכשיו עוברים לשלב השני - ספיחת הלחות העשירה של קרם גוף "לחות מוגברת" של קרמה.

 

השלב השני
מריחת קרם לחות מוגברת לעור יבש במיוחד
קרם לחות עשיר מאפשר לך לשמור על רמת לחות קבועה בשכבת העור העליונה על ידי הזנה עמוקה. במקביל, הוא יוצר מעטפת לחות חיצונית ושכבת הגנה המונעת את רגישות העור לאוויר יבש ולחיכוך עם בגדי חורף כבדים כמו סוודרים וג'ינסים.
קרם גוף לחות מוגברת מכיל חמאת שיאה ושמנים מזינים שיוצרים, כבר במריחה הראשונה, מעטפת לחות המונעת את מראה העור היבש והקשקשי האופייני לחורף. מריחת הגוף בקרם העשיר בשעות הלילה לפני השינה, מנטרלת את המתח שהצטבר במהלך היום. בנוסף, היא מאפשרת לגוף להפיק את המירב משכבת הלחות הזמינה במהלך שנת לילה רגועה. אלה השעות בהן העור עסוק בתהליכי ההתחדשות ולכן זקוק לכל טיפה של לחות בכל שכבות העור.
עור מאוזן ועשיר בלחות תמיד מרגיש ונראה טוב יותר: הוא גמיש, רך וזוהר למראה.

 

הידעתן?

  • עור יבש לא נובע רק ממחסור בנוזלים בגוף. מחקרים שהשוו את תכולת המים של עור יבש לעומת זו של עור רגיל, גילו שתכולת המים בשכבות העור העמוקות היתה דומה. ההבדל נמצא בשכבת העור העליונה: שם תכולת הלחות היתה נמוכה מאד ולכן העור אובחן כ"יבש מאד".
  • כדי להבריא עור הסובל מיובש יש לטפל בגורמים המונעים מהעור לשמור על הלחות הטבעית שלו – למנוע נזקי שמש, להמנע מגירויים הנוצרים על די ניקוי אגרסיבי, ולמרוח קרם גוף עם לחות מזינה כמו חמאת שיאה.
  • למרות האדים וההרגשה הנעימה, מקלחת החמה לא מוסיפה לעור לחות אלא להיפך, מייבשת אותו! עם קרם רחצה עשיר בלחות, אפשר למנוע יובש מוגבר בעור.